Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 31 z 50
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 48, 49, 50  Další
Modely aneb modelářský koutek
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek Uboot II A U-3 
Tak jsem neodolal a pomalu jsem se pustil do té IIA s pokusem dát do ní RC soupravu. Tak jsem zatím vyřešil otázku půlení modelu, palub a ovládání zadních kormidel. Zde je několik pohledů...

......

Model je spojen šrouby M3, spodní je šroubován přez přerní torpédomet pružným bovdenem.

......

Zadní kormidla jsou umístena v kluzných ložiskách, páky jsou pohyblivé v +/- 45° od nulové roviny.

...

Zde je ukázka přesného vrtání sloupků zábradlí pomocí zhotoveného přípravku, kdy je sloupek o průměru 1mm vrtán vrtáčkem o průměru 0,5 mm.

...

Montáž sloupků zábradlí a věže

...

Tak se pokouším to nějak namatlat, jak říkám patlála,matlála a jdem do finálního nabarvení....

......

Domatlála, dopatlála a je to...... sice zatím bez lodníh šroubů, neb řeším jejich výrobu a umístení včetně elektromotorů.

......

......




Pokračování příště...



Naposledy upravil elksar dne 06. 05. 2010, 17:42, celkově upraveno 6 krát.

_________________




MODEL IIA U-3
Pluj hluboko, pomalu a potichu!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Elksi, jako vždy nádhera, btw. kolik máš těch odznaků DK? Very Happy


_________________

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Tak tu XXIII jsem nakonec sehnal jako jednu z posledních, z CMK mi napsali, že bylo vyrobeno jen 1000kusů ale jen 50 zůstalo v ČR, jel jsem si pro ní do Teplic. Rovnou jsem si tam prohlídnul tu IIA a model je moc pěkně zpracovaný se spoustou doplňků-je to krasavice a už se na ní taky těšim.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
to Saldy..téže jsem vše koupil pomocí zásilky od tepličáků, neb je tato firma velmi korektní a spolehlivá.
to Wilhelm... originální odznaky mám dva a proto jsem si udělal pomocí lukaprenu formu, odlévám je epoxidem a po příslušné úpravě je používám jako doplněk stojánků.

Konečně dokončeno zatím bez RC a šroubů.....vice v odkazu MODEL IIA U-3

a hajání,...



Naposledy upravil elksar dne 19. 04. 2010, 07:02, celkově upraveno 2 krát.

_________________




MODEL IIA U-3
Pluj hluboko, pomalu a potichu!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Tady něco pro inspiraci super :
http://tn.nova.cz/magazin/hobby/volnycas/cesky-modelar-dokoncuje-ponorku-kterou-maji-jen-v-chicagu.html


_________________



Správný kapitán, jde ke dnu i se svou lodí.-Ono to u ponorek většinou ani jinak nejde Very Happy
U-BOOT VIIB U53 kapitán Ernst-Gunther Heinick
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek informace o lepení 
Lepení různých hmot je v poslední době dosti problematické a tak odkazuji na některé rady pro použití lepidel a klasifikaci toho, co vlastně chseme lepit. Doufám, že toto ocení i nemodaláři, neb lepit je možno skoro vše (blbě, ale přece-že?...), ale nutno věděti jak.....

Jak upravit povrch před lepenim
Lepení plastů
Lepení kovů


_________________




MODEL IIA U-3
Pluj hluboko, pomalu a potichu!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek vyvážení RC ponorky 
Jak jsem to já vyvážil....
Pro oba modely VII používám stejné ovládání, které je vloženo do plastových trubek a utesněno -O- kroužky. Jedná se o tři samostatné válce, kde středový průhledný válec slouží jako balastní nádrž, kde je táhlem ovládán výpustní ventil. Při jeho otevření dojde k samovolnému naplnění vodou. V předním  válci jsou baterie, v zadním válci RC souprava obsahující - 1servo kormidel s výstupem jednoho táhla, - 2servo hloubkovvých kormidel s výstupem jednoho táhla, 2x regulátor otáček motorů, -3servo ovládající v jedné krajní poloze výpustní ventil balastní nádrže, v druhé-opačné polote sepne vzduchové čerpadlo a je do balastní nádrže vháněn vzduch, jehož nasávání je periskopem nebo snorchlem. Při větší hloubce zatím nelze vzduch nasávat. Proto je model vyvážen v podélné ose na horní hranici-ukončení věže v klidovém stavu. Pod výstupy obou táhel kormidel je konektor antény a 6ti kolíkový konektor sloužící k propojení motorů a přívodu proudu od baterií.

...balast a ventil

Dle použitých baterií je model těžký na předek a proto jsem do přední části vložil upravený nafukovací balonek, který jsem pomocí injekční stříkačky plnil vzduchem a tím  dosáhl podélného vyvážení při ponoření. Vše je nutno ale kompenzovat i rozložením olověných závažíček do spodní-kýlové části. Model jsem měl ve vaně,a v klidu. Je nutno si s tímto docela vyhrát a drobná závaží posunovat jemně a pak teprve aretovat-lepit. Po naplnění balastu vzduchem se model vynoří přibližně na čáru ponoru. Další ověření vyvážení je třeba provést při jízdě na vodě.

......

......

......

Bílá nasávací trubička bude nahrazena dutým periskopem pro nasávání vzduchu.



Naposledy upravil elksar dne 14. 07. 2010, 06:16, celkově upraveno 1 krát.

_________________




MODEL IIA U-3
Pluj hluboko, pomalu a potichu!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Elksare, nevezmeš ji na sraz? Strašně rád bych to viděl naživo.


_________________
U-552
Rudý ďábel-lovec tankerů!

"Každý ponorkář zcela jistě v srdci cítil záři širého moře a úkolu, jenž mu byl svěřen, cítil se bohatý jako král a s nikým by své místo nevyměnil."

"Heslo U-Bootwaffe: Jsme solidní firma."

Velkoadmirál Karl Dönitz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
jojo vem, jezdit bude kde Smile rybník je velkej dost a po zimě by tam mohla bejt čisťoučká vodička Smile


_________________
Ponorky jsou bezpečnější než letadla...důkazem tohoto tvrzení budiž fakt, že je mnohem více letadel pod vodou, než ponorek ve vzduchu.

Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Citovat
Příspěvek  
V září bude v Bratislavě velký sraz "ponorkářů" posledně to bylo myslim v Rakousku, tentokrát si to nenechám ujít, bude to hodně zajímavá podívaná

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
to Elksar: vem tu svou krasavici, a pokud by jsi se bál o ni, tak si vemu sebou záchrané potápěčské vybavení Laughing , kdyby dostala sudem a šla ke dnu my god Laughing


_________________



Deep "n" Down
Veslař se může třeba udřít - je-li kormidelníkem blb, loď stejně popluje špatným směrem....jako naše vláda...a EU..to stále platí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
kdyby dostala pivním sudem tak bys ho asi ani nenašel  Very Happy
podotýkám, že by to ale byla kua škoda, ten model je super  great


_________________

Viele Torpeden - Ein Schiff !!!

Ban them ! Ban them all !!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
V sobotu se koná velká modelářská akce v Brně (blíže viz odkaz) a z minulých výstav vím, že je tam hodně krásných a detailních modelů ponorek (Z. Škopán zase chystá vzít plné auto modelů), takže sobotní návštěvu pavilonu B na brněnském výstavišti doporučuju Wink

http://www.modellbrno.cz/


_________________
U-552
Rudý ďábel-lovec tankerů!

"Každý ponorkář zcela jistě v srdci cítil záři širého moře a úkolu, jenž mu byl svěřen, cítil se bohatý jako král a s nikým by své místo nevyměnil."

"Heslo U-Bootwaffe: Jsme solidní firma."

Velkoadmirál Karl Dönitz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Není to sice ponorka, ale když jsem to viděl, spadla mi čelist a nemohl jsem to sem pro pobavení nedat. Pan je prostě velkej milovník Graf Spee Very Happy






_________________
U-552
Rudý ďábel-lovec tankerů!

"Každý ponorkář zcela jistě v srdci cítil záři širého moře a úkolu, jenž mu byl svěřen, cítil se bohatý jako král a s nikým by své místo nevyměnil."

"Heslo U-Bootwaffe: Jsme solidní firma."

Velkoadmirál Karl Dönitz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Surprised  Surprised páni,škoda že to není ponorka Surprised


_________________


super Lidi ta funkce hledat je FAKT DOBRÁ!!!Tak ji používejte ne? Kapitan
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 31 z 50
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 48, 49, 50  Další
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.