Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 1 z 3
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Návod: Jak změnit rozlišení
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek Návod: Jak změnit rozlišení 
Hra je defaultně fixlá na  1024x768, ale můžete se pokusit to přenastavit:

Postup pro uživatele Win XP SP2:

Pro editaci Kegetys' DLL, potřebujete nainstalovat Microsoft's Windows Application Compatibility Toolkit (http://www.microsoft.com/technet/prodtechnol/windows/appcompatibility/default.mspx) a následně postupovat takto:

    * Ve  Windows Start menu, vyberte "Programy/Microsoft Application Compatibility Toolkit 4.0/Tools" a spusťe Compatibility Administratora.

    * Když se program spustí, ujistěte se že "New Database" je zvýrazněno pod "Custom Databases", a klikněte na  tlačítko "Fix".

    * Do "Name of program to be fixed" napište "SH3". Niní klikněte na hledání(browse) a vyberte sh3.exe ve vašem adresáři SH3. Poté klikněte na tlačítko "Next".

    * Pod "Operating System Modes" vyberte "None" a dejte "Next".

    * V "Compatibility Fixes", zkontrolujte DelayDLLInit aklikněte na  "Parameters".

    * V "Command Line", napište "d3d9.dll" a dejte "OK". (Může dát také "Test Run" pro kontrolu). Poté dejte "Next".

    * Klikněte  na "Finish" poté "Save" a pojmenujte to "SH3", dejte OK.

    * V nastavení "File", vyberte "Install".

    * zavřete Compatibilty Administrator.

    * Užijte si SH3 ve vysokém rozlišení.


********************
Pozn. V případě SH3 dojte k razantnímu snížení výkonu!



Naposledy upravil Sarroth dne 20. 01. 2007, 14:38, celkově upraveno 1 krát.

_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
SUPER sem zase chytrejsi i kdyz v cestine to bude lepsi  Wink

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek změna rozlišení 
toz udajne by to melo stacit nejak takhle:
stahnete si
http://www5.spread-it.com/dl.php?id=f5e5b51fc58be18133bf3074f1ff4a267cb39113

uvnitr je navod.txt

nevim, jestli to bude fungovat, nezkousel jsem to- nasel jsem mnohem slozitejsi postup, ale nechtelo se mi ho prekladat, takze budu rad, kdyz mi sem date vedet, jestli to jede nebo ne...

jo- zmena rozliseni na vyssi hodnoty znamena u SH3 DOST VELKÝ snížení výkonu...


_________________
War... War never changes...
-----------------------------------------------------------------------
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek změna rozlišení 
Ahojky kapitáni,
chci se zeptat jestli už má někdo odzkoušené tu změnu rozlišení co psal Wara . Wink
Díky a mějte dobrý lov.


Citovat
Příspěvek  
Chtěl jsem to ze zvědavosti vyzkoušet, ale po instalaci uvedeného programu a provedení oněch úkonů to nic neudělalo - taky mi přišlo divný, že jsem s tam nikde nesetkal s nějakým nastavením rozlišení. V tom návodu musí asi něco chybět, ... sám  funkci Compactibility Administrator moc nerozumím.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Nejlepší to bude asi prostřednictvím tohoto prográmku: http://files.filefront.com/SH3_XPSP2_Res_Fix_for_14bzip/;7588690;;/fileinfo.html   (1280/960)

Trochu to rozmázlo některé texty, ale žádná hrůza. Pokles výkonu jsem ani na svém ne zrovna nejnovějším stroji nezaznamenal.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Alferi napsal:
Nejlepší to bude asi prostřednictvím tohoto prográmku: http://files.filefront.com/SH3_XPSP2_Res_Fix_for_14bzip/;7588690;;/fileinfo.html   (1280/960)

Trochu to rozmázlo některé texty, ale žádná hrůza. Pokles výkonu jsem ani na svém ne zrovna nejnovějším stroji nezaznamenal.


Postupova jsem podle návodu (sice je v jazyce nepřítele,ale co se dá dělat, trochu se po jejich domluvim), ale stejně mi to nefunguje. Mám 22"wide LCD monitor a tak je to takový docela divný.   Confused   Každá stupid hra má při prvním spuštění setup formulář, kde se dá navolit rozlišení, textury, AA a vertical sync a taková superhra jako je SH ne!

Jak jsi to zprovoznil???



Naposledy upravil Ravel dne 25. 09. 2007, 14:55, celkově upraveno 1 krát.

_________________




INTEL Core i7-2600 BOX 3,3GHz/6M, MB AsRock Extreme 64, RAM KINGSTON HyperX DDR3 1600MHz 16GB, SLI 2x ASUS STRIX-GTX960-DC2-4GD5, SSHD 1TB+380GB+1TB ex
24" LED ASUS VE247H, WINDOWS 10 64bit
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek  
Musíš soubory toho programu nakopírovat do hlavního adresáře hry SH3. Potom v souboru d3d9.cfg přepiš hodnoty rozlišení na požadované a ulož. Spusť soubor  SP2 Rez fix.bat Mělo by to fungovat, tak ať se daří. Wink



Naposledy upravil mysak_bob dne 17. 08. 2009, 10:40, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Alferi napsal:
Nejlepší to bude asi prostřednictvím tohoto prográmku: http://files.filefront.com/SH3_XPSP2_Res_Fix_for_14bzip/;7588690;;/fileinfo.html   (1280/960)

Trochu to rozmázlo některé texty, ale žádná hrůza. Pokles výkonu jsem ani na svém ne zrovna nejnovějším stroji nezaznamenal.


 Wink Nainstaloval jsem to dle návodu a .... nic. Zdá se mi, že to je stále stejné.

Ve složce Dokumenty\SH3\data\cfg texták main.cfg sekce [VIDEO] je Resolution=1024 x 768 změnil jsem to na 1680 x 10504 a pokud se tam něco změnilo tak jen neznatelně (asi je to ostřejší).
Výše uvedený program funguje, ale silně zpomaluje PC. Nejvíc je to poznat při použití periskopu. V původním rozlišení se mi rychlost pohybuje mezi 43-60 FPS. Při zapnutí programu klesne na 4-6 FPS. Podle mého mínění se ale kvalita hry nemění.  Exclamation Idea



Naposledy upravil von_Paulus dne 13. 10. 2007, 17:33, celkově upraveno 4 krát.

_________________
33. flotila
von Paulus prodaction present:
CZ pro tGW a GWX
Čeština pro SH5 v-1.2: SH5v-1.2-CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
já bych jen dodal že postup funguje,běhám na 1680x1050,nicméně neexistuje možnost nastavit "aspect ratio" na cokoliv jiného než na 4:3 ,takže vše je takové protáhle,široké.. ,prostě debilní vývojáři.argument že by to nestíhaly PC v dnešní době neberu.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ

Citovat
Příspěvek  
Po té, co sjem zvýšil rozlišení na 1680x1050 mi sice SH3 jede naprosto perfektně, ale nejde se přepnout přes Alt+Tab do jiných programů. Respektive jde, ale grafika SH3 zůstává pořád nevrch, takže ikdyž vidím probliknout okno třeba skype, tak se hned schová za obraz SH3. V původním rozlišení se hra automaticky minimalizovala na lištu. Nesetkal jste se někdo s podobným problémem?

Vracet se na původní rozlišení se mi moc nechce, jelikož na mým monitoru vypadá dost ohavně.


_________________
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Já to nedělám přes alt-tab ,ale normálně na klávesnici zmáčku wokna a z plochy to jde kamkoliv,třeba je to to samý a třeba není  Wink


_________________

Kde je podpora "Haunebu" . . . Herr Kaleun asi tam,kde je podpora SH od UBI.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
No já jsem to rozlišení předělával v jednom z .cfg souborů (main.cfg tušim) ale nejsem si jistý, zda to funguje. Má s tím někdo nějaké zkušenosti?

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
to: Pragr

No vzhledemk  tomu, ze jsem hroznej detajlista, porad jsem chtel si nejak graficky zprijemnit SH3, ale....

Zkousel jsem zde vsechny navody na zmenu rozliseni a proste nic se nedeje, ani nefunguje vyssi rozliseni v okne, coz u nekterych her jde..

Potom by me zajimalo, jak jsi Pragre zmenil to rozliseni na tuhle hodnotu a hlavne kde??? brouzdal jsem vsude, ve slozce main.cfg, ale to prepsany rozliseni stejne nefaka, fakt uz  nevim co s tim Sad

Skoda, ze vyvojari s timto vubec nepocitali Crying or Very sad  Very Happy



Naposledy upravil mysak_bob dne 06. 04. 2009, 14:19, celkově upraveno 1 krát.

Citovat
Příspěvek  
Ten postup s Compatibility Administrator tools funguje ... ,ale jeste si musis stahnout d3d9.dll ,d3d9.cfg

v d3d9.cfg si zadas rozliseni jake chces ..


Application Compatibility Toolkit 5.0
kód:
http://czshare.com/869456/XC0M/Application_Compatibility_Toolkit.msi


stahni a postupuj podle prvniho prizpevku ..


d3d9.dll ,d3d9.cfg
kód:
http://czshare.com/files/869454/3__O/


stahni a rozbal do adresare SH3 .. zmenu rozliseni si upravis editaci souboru d3d9.cfg

Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 1 z 3
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.