Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 1 z 1
numůžu najít lodě a konvoje
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek numůžu najít lodě a konvoje 
zdrávím a zároveň prosím o radu jak na mapě najdu lodě,jsem ve třetí misi,kde mám hlídat a při tom najít a potopit nějaké lodě.
na místo dopluju jezdím sem a tam,dostanu radiem zprávu o konvoji tam a tam,na mapě zjistím pravítkem,že konvoj je vzdálen 2500 km,nasměruju si to tam,mezitím míjím daleko bližší lodě a nich v radiu ani ťuk,když dopluju na předpokládané místo,konvoj je pryč,nemám žádnou šanci ho nějak detekovat,protože radar na ponorce ještě nemám,sonar taky nejde.v sh2 jsem se potopil vypnul motory a poslouchal sonar,který se ovládal kurzorem a skoro vždy jsem něco našel,tady potopím jenom lodě co se mi samy připletou pod nos.díky za radu a jinak pěkný fórum,hodně jsem si tady přečetl

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
tak sis urcite precetl, ze je to normalni  Wink


_________________
Chlapi, čtěte to forum. Je toho tady opravdu dost a často se ptáte na to, co tu je už popsáno. Děkuji


Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Die Kapitane transport
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
sedě jsem tady včera čtyři hodiny,ale tohle jsem nenašel,špíše jsem očekával radu jak na to,i tak díky

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Problém je, že směřuješ do míst, kde cíle byly v době, kdy jsi hlášení o jejich pohybu v daném sektoru obdržel. Musíš tedy počítat a předvídat (tak, jak to dělali i ponorkáři za války), kam (a jakou rychlostí - podle veliksoti konvoje) se ten konvoj mohl posunout.
Když byl konvoj v hodinu H v sektoru A spatřen, jak se pohybuje nějakým směrem, tak v hodinu H+24 hodin na stejném místě nebude. A pokud jsi takové místo špatně určil, tak se nedá nic dělat, i to je úděl ponorkáře. Však ani za války se Američani nevraceli z každé mise s mnoha tisíci potopených BRT. Chce to trpělivost. Já jsem předevčírem v noci taky tak dlouho patroloval s U-Bootem v Indickém oceáně a na nic nenarazil, že jsem si řekl dost a nasměroval člun do míst, kde jsem nějaký výskyt předpokládal a ulovil tam během tří dnů 5 lodí, z toho 2 tankery. A ta radost z objevení lodí byla u mne jak u malého dítěte, když dostane čokoládu Wink


_________________
U-552
Rudý ďábel-lovec tankerů!

"Každý ponorkář zcela jistě v srdci cítil záři širého moře a úkolu, jenž mu byl svěřen, cítil se bohatý jako král a s nikým by své místo nevyměnil."

"Heslo U-Bootwaffe: Jsme solidní firma."

Velkoadmirál Karl Dönitz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
iiggii, stačí umět vypočítat křižný kurs konvoje, dle jeho směru a rychlosti z radiodepeší. Někdy to nevyjde, když konvoj uhne, ale většinou čekám na spočítaných souřadnicích a přijede mi až pod nos. Toto http://silenthunter.cz/153-Urceni_kursu_k_cili.doc si vytiskni a perfektně se to nauč. Teprve potom budeš sklízet třešinky jako třeba těžké křižníky. V SH3 to funguje parádně. Když dostaneš hlášení rádiem o výskytu konvoje a jeho směru, tak hravě navedeš loď na místo setkání. Wink



Naposledy upravil Bobo Wolf dne 14. 01. 2010, 22:01, celkově upraveno 2 krát.

_________________
V náruči smrti do světa ticha...


Dodám nové i repasuju staré akumulátory do notebooků, vrtaček, RC modelů, záložních zdrojů, airsoft guns apod. Akumulátory AFA do ponorek nejsou, došly válečné zásoby olova razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
to,že tam na mě ty lodě čekat nebudou,to je mi naprosto jasný,směřoval jsem do míst ,kde jsem je předpokládal,díky a když už se mi tak věnujete,až najdete chvilku pošlšte mi depeši jak makat s hydrofonem(v nám.škole jsem to zkoušel 30x a byla to katastrofa,diky ještě jednou

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
ten odkaz je parádní a v tom odkaze je i další odkaz na práci se sonarem,bohužel v angličtině(technický)takže pasé,ale to ostatní si ještě dobře pročtu,díky

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 1 z 1
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.