Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 1 z 3
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Sovětská kampaň pro SH4
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek Sovětská kampaň pro SH4 
http://66.196.80.202/babelfish/translate_url_content?.intl=us&lp=ru_en&trurl=http%3a%2f%2fforum.six-oceans.ru%2ftopic%2f6%2f
http://66.196.80.202/babelfish/translate_url_content?.intl=us&lp=ru_en&trurl=http%3a%2f%2fwww.sukhoi.ru%2fforum%2fshowthread.php%3fs%3db06d7be83c32714a6473a0bca5919daa%26t%3d60210

Rusové konečně vydali svou vlastní kampaň, nakonec ale pro SH4 + UBM. Zatím jen na Baltu a na 4(+1) ponorkách, konkrétně třídě S, M, Ščuce a Estonské Lembit. Jako cvičná je tu britská třída L z první světové války, kterou SSSR získalo po občanské válce.

Angličtina pro menu: http://www.subsim.com/radioroom/showthread.php?t=159995
Subsim téma: http://www.subsim.com/radioroom/showthread.php?t=159888
Kancelář: http://www.subsim.com/radioroom/showthread.php?t=160084
Více infa po testech.



Naposledy upravil Günther Königg dne 10. 01. 2010, 23:01, celkově upraveno 2 krát.

_________________


33.flotila | Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Jé, a já se těšil, že bude pro SH3 Mad


_________________



Správný kapitán, jde ke dnu i se svou lodí.-Ono to u ponorek většinou ani jinak nejde Very Happy
U-BOOT VIIB U53 kapitán Ernst-Gunther Heinick
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
GK! Děkuji tě za ten mod.....Vypada to krasne....Jen si myslel ,aspon rusky modaři upravi vnitřek ponorky....ale nechali to americky,hmmmm škoda. Sad
Prvni ma plavba skončila hodně špatne,narazil jsem na minu Crying or Very sad  Sad  No to bylo jasne.....V Baltskem moři spiš byla minova valka Laughing
Ted začal zas se od začatku,no už v ten to krat davam pozor. Laughing

A ted neco doplnim.

1) Great Of war part is 1 battle after to Baltic region version 1.00
2) Fix for version 1.00
3) Real Of min GW Of balt
4) History of target Of submarine GW BALT
5) Russian voices of command  
6) Russian types for the game in whom
7) AircraftParts

Při rozbalovani archivu,hned upravte ho podle nazvu,nebo Vam to bude delat problem Sad ,aspon mne to delalo.Pak použijte JSGME,a všechno šlape jak hodinky Wink



Naposledy upravil arlekino dne 28. 12. 2009, 21:39, celkově upraveno 1 krát.

_________________

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Kapitán Kotaz má dotaz- nehádá se to s češtinou, nebo co to bude dělat???


_________________




MODEL IIA U-3
Pluj hluboko, pomalu a potichu!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Elksare! Nevim jak se to bude vypadat s češtinou..... Sad  ja mam rusku verzi Sad  Ale , mužu hned upozornit na jeden soubor to je Russian voices of command ,na to musite davat pozor. Dela to prepis v fontu,taky dava rusky hlašky a t.p.


Žadost pro moderatora: Važeny moderator sekci SH 4 ,žadam Vas o sloučeni mojich dvouch přispevku ,v jeden.Nejak sem zapomnel to editovat Crying or Very sad

To GK:  JJ jen hlasy.....ale ted jsem to skoumal....a zestil,co Russian types for the game in whom upravuje menu a t.p.
Viz napsano tady     http://www.sukhoi.ru/forum/showthread.php?t=60210


EDIT:   To Elksar: Vim že ted napišu nesmysl,ale bud v klidu ....prave ted SH 4 testuje GK,myslim si on ma ji v češtine.... Wink



Naposledy upravil arlekino dne 29. 12. 2009, 19:10, celkově upraveno 3 krát.

_________________

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
E: Taky by mne to zajímalo, protože mé generaci je už Ruština cizí... Sad
Nicméně jiná než ruská verze není a asi ani nebude, takže jedině něco ve smyslu vlastní práce...

Edit: Russian voice crew by měl měnit jen hlasy, ne?



Naposledy upravil Günther Königg dne 29. 12. 2009, 13:12, celkově upraveno 1 krát.

_________________


33.flotila | Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek co to bude dělat??? 
Mne ta ruština moc nevadí, ale originál je v českém jazyce a jsem zvědav co s toho vzejde po dodání tohoto..??? Když to dobře dopadne, tak tam bude hatla-matla, kus česky, kus rusky, nebo to bude komplet v ruštine, nebo to po určité době spadne bůch ví kam.? Evil or Very Mad


_________________




MODEL IIA U-3
Pluj hluboko, pomalu a potichu!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Vzhledem k tomu, že většina zejména technických názvů je teď úplně jiná tak čeština asi fungovat nebude, resp. možná některé její části, teba část menu nebo hlášení od důstojníků. Jinak to ale asi použitelné nebude.

Jediná možnost je buď se tim nějak proklikat tak jako já, nebo nechat nějakého ruštináře vytvořit češtinu jen pro tohle... Všechny soubory pro změnu najdete už v klasické češtině, stačí podle nich upravit ty herní pro mod...


_________________


33.flotila | Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek je to tam.... 
Tak jsem to tam dal, je to celé v Ruštině, což mé maličkosti ani moc nevadí, ty hlášky při plnění rozkazů jsou nepřekonatelné, psaný text je též v jazyce ruském a někdy se tam objeví kousek zmatlané českopolské slovo, ale to přejdu a přežiju. Musím se trochu v tom rozkoukat, neb si připadám jak na nějakém malém rybníku, kde se možná ani nelze pořádně otočit, natož potopit.


_________________




MODEL IIA U-3
Pluj hluboko, pomalu a potichu!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Arrow Dakujem za info ohladom tohto modu. Paráda!
Ruský voice je neprekonatelný.
Funguje aj pod RFB.  Wink

 Question existuje aj nejaká mapa minových polí ala "SH3+GWX+TGW"?
už mám za sebou štyri patroly a všetky som skončil na mínach.
z toho tri určite na vlastných. a jedna  misia bola ukončéná za
52 minút na mine. ešte dobre že to bolo v rámci vlastného prístavu.   Very Happy


_________________
7. flotila
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Přímo z velení Rudého námořnictva:
Mapa vlastních minových polí ve Finském zálivu pro rok 1941
Nepřátelská minová pole čekejte všude tam, kde nejsou ta naše...  Smile

Jinak pokud máte pořád problémy, otevřete si mission editor, ve složce kampaň najdete soubor GW_balt_mine_(rok) a podívejte se na všechna...

A nezapomeňte, na ponorkách SSSR nebylo TDC a torpéda se navíc mohla odpalovat jen přímo, tzn. v úhlu 0° nebo 180°. Takže vypnout automatiku, nastavit úhel počítat si předstihy z hlavy Smile


_________________


33.flotila | Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek miny... 
Plně souhlasím, koukal jsem na to jak tydýt, bum a byl jsem v čudu. O torpédech to samé, jezdí jen rovně a tak jsem byl nucen počítat a odhadovat. Jinak ale dobré, změna vody neškodí a poznáme, že to sovětské loďstvo nemělo tak jednoduché.


_________________




MODEL IIA U-3
Pluj hluboko, pomalu a potichu!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Dobře, takže první raport a celkové zhodnocení...

23. květen 1941

Ponorka S-51 Dělnicko-Rolnického Rudého námořnictva je narychlo připravena na první patrolu v časech války. V dopoledních hodinách dostává velitel ponorky rozkaz k vyplutí ze základny v lotyšské Libavě do oblasti poblíž někdejší Polsko-Pruské hranice.
Na volném moři přichází rozkaz k testu nouzového ponoření a možností hlubokého ponoru. Ponorka dosahuje hloubky 120m bez poškození, testy probíhají hladce.



První kontakt s nepřítelem navazujeme druhý den ráno, jedná se o německý hydroplán. Včas se ponořujeme a letoun nás nezachytil.



Krátce nato potápíme první loď. Identifikována jako torpédovka třídy 35, je zasažena 3 torpédy na přídi. Během minuty se potápí.
Torpédový člun, který ji doprovázel, zachrání pár trosečníků, prohledá místo potopení a rychle zmizí.



Stalinův žralok na číhané...

Druhá potopená loď je taktéž torpédovkou, tentokrát ale starší třída 23. Ještě před útokem nás spatří torpédový člun, doprovázející cíl, a obě lodě začnou prohledávat okolí. Torpédovka se dostává přímo před naše zadní torpédomety a 2 torpéda ji smetou z hladiny. Následuje vynoření a dělostřelecký souboj s S-bootem. 1 rána z děla a pár z 45mm dvojúčelové zbraně ho potopí. (jestli v GWX bylo "dělo jak z Bismarcku", třída S má dělo minimálně jako Jamato Smile )



Ztráta druhé torpédovky fašisty poněkud rozdráždila a nad Baltem se objevuje Luftwaffe v množsví větším než je nám zdrávo. Každou hodinu se nouzově ponořujeme, několikrát se kvůli stavu baterií bráníme na hladině, jednu Stuku jsme dokonce setřelili a pilota vykoupali v Baltu...



První "nákladní" lodí, kterou jsme potkali, byl rybářský člun. Posádka dostala rozkaz k přípravě na cvičné střelby, ale ještě před přiblížením se přihnala torpédovka třídy 39 (!!! - ve službě od r. 43), ale než nás stihla najít, našlo naše torpédo ji a čtvrtá válenčná loď klesla ke dnu. Mezitím se přihnala mlha a bouře, takže rybářský člun zmizel a dělostřelecké cvičení se nekonalo.



Na místo potopení torpédovky se rychle přihnalo minimálně 5 lodí a pátralo po ponorce, S-51 už ale byla dávno pryč... A její sonarista zachytil obchodní loď...



Kvůli počasí nebylo možné určit přesně rychlost lodi a musel jsem pálit dohadem - první 2 torpéda minula, 3. loď zasáhlo a zastavilo. Kvůli přítomnosti válečných lodí nebylo možno použít dělo, loď byla tedy potopena torpédem.



Poslední 2 torpéda skončila v trupu švédské nákladní lodi, eskortované minolovkou. Loď byla těžce poškozena a musela zastavit, přítomnost minolovky nám ale zabránila ji dorazit. Ponorky se tedy vzdálila a zamířila do Libavy.



Tu ale zatím obsadili Němci a základna nám byla změnena na estonský Tallinn. Takže nás čekala cesta přes Finský záliv - a miny.
Základní poučka - držet se már metrů u pabřeží. Jinak máte zaděláno na problémy.
Druhá - minové pole můžete zjistit dvěma způsoby - tím který nebolí (ext. kamerou) a tím, který bolí. S-51 objevila minové pole u estonského ostrova Vormsi tím bolestivým způsobem. Jakýmsi zázrakem se ponorka nepotopila i přeso, že odešly baterie a vytekla velká většina paliva, většina systémů odešla a strukturální poškození by ponorku potopilo při prvním pokusu o ponoření. Zbídačená loď se díky hrdinskému úsilí posádky nakonec na jeden motor do Tallinnu přece jen doplazila.



Velitel byl za svou odvahu a schopnosti vyznamenán - a následně vyhozen z námořnictva. Buďto jsem měl špatný kádrový profil a stal se obětí Stalinovy čistky, nebo se zase "vanilla SH4" rozhodlo někoho pořádně nasrat... Smile

______________________________________________________

Zhodnocení:

+

    - Jednoznačně atmosféra, kterou vytvářejí jednak nádherně zpracované sovětské ponorky, ale hlavně vynikající soundpack, protože tenhle mod v angličtině nebo němčině byl byl stěží z poloviny tím, co je teď.
    - Dobře zpracovaní nepřátelé, i když tu bohužel chybí AI ponorky
    - Solidní obtížnost většinou v mezích reality, ať už jde o miny nebo leteckou převahu nad Baltem
    - První dokončený projekt tohoto druhu a vynikající oživení SH4 v časech čekání na SH5


-

    - Špatný výběr ponorek pro kampaň (S, M a ŠČ jsou samozřejmostí, ale nechápu přítomnost L-55 a částečně i Lembitu, když existují modely tříd L, K a D, z nichž všechny na Baltu nějakou dobu sloužily (i když první 2 by asi byly sebevražda Smile )
    - Jména námořníků zůstala v angličtině (jediná vada na atmosféře, navíc se dají celkem snadno změnit.... zbytečná chyba u tak velkého modu)
    - Interiéry z Gato (Tohle tvůrcům nevyčítám, na druhou stranu je ale SSSR (Rusko) jednou z mála zemí, která si svých ponorkářů váží a hned 4 ponorky z WWII jsou zachovány, z toho 2 třídy S, takže interiéry známe a alespoň velitelská místnost by potěšila.)
    - Nedržení se reality v detailech (Torpédovka třídy 39 v době kdy neexistovala, finské námořnictvo s asi desetkrát větším počtem lodí (soudě dle koncentrace) než v reálu.  
    - Neopravené chyby z vanilla SH4 - účinnost děla, vyhazovy apod.


Celkem se ale jedná o dobrou zábavu se skvělou atmosférou, která si přinejmenším zaslouží vyzkoušet.
A pro ty, co jim nevyhovuje Balt, mám dobrou zprávu. Připravuje se rozšíření pro Černé moře a jistě později dojde i na Arktidu...
Navíc se připravuje i anglická verze, takže i ti mladší z nás dostanou možnost porozumět radiovým zprávám Smile


_________________


33.flotila | Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Podle mě naprosto skvělá "Meldung" z mise, přičemž i ten závěr byl takový... ehm...sovětský a odpovídá kariérám některých ponorkářů, jak byly pospány v knize Až ke dnu! Wink



Naposledy upravil Sepp von Ch. dne 02. 01. 2010, 16:33, celkově upraveno 1 krát.

_________________
U-552
Rudý ďábel-lovec tankerů!

"Každý ponorkář zcela jistě v srdci cítil záři širého moře a úkolu, jenž mu byl svěřen, cítil se bohatý jako král a s nikým by své místo nevyměnil."

"Heslo U-Bootwaffe: Jsme solidní firma."

Velkoadmirál Karl Dönitz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek plavu a..... 
Tak jedu po hladině, hlídka hlásí kontakt a já po přiblížení čumím jak puk....
prostě loď duchů....

......ale pěkná, né...


_________________




MODEL IIA U-3
Pluj hluboko, pomalu a potichu!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 1 z 3
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.