Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 13 z 14
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Další
Dojmy z hraní
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek  
Vždyť tu nikdo nikoho z nacizmu neobviňuje, ale topic nese název "Dojmy z hraní" a myslím že sem tedy patří i to napsat že z hraní pod německou vlajkou mám prostě špatný pocit, že to neladí s mým vnitřním naladěním a kazí to tedy onen dojem ze hry, neboť mne baví ponorky, ale pro to abych se mohl dokonale sžít se hrou tak musí ladit nejen můj zájem o ponorky, ale i ten politický a o to tu jde. Takže SH 2 a 3 tím že nenabízeli možnost hrát za spojence mne připravila o ten pravý herní požitek čili dojem ze hry a proto mne SH4 potěšila a naplnila.
Toť vše, nic víc bych v tom nehledal.  Rolling Eyes

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Přesně tak, nikoho neobviňuji z nacizmu, jen já sám bych ten požitek také neměl... Idealni by bylo do dalších dílů zapracovat obě strany(nebo i víc). Ale hlavní je že nás tu všechny spojuje láska k ponorkám....  Ostatní jsou detaily  Smile

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
pombocz napsal:
Mě je v podstatě fuk, za koho hraju. Nejradši bych si zahrál za Čechy, ale to z pochopitelných důvodů nejde.

Sežeň si Hearts of Iron a hraj za ČSR. Když dobudeš v Jugoslávii příbřežní oblast (pro tvrďáky Kiel nebo pro ještě větší tvrďáky Vladivostok  Very Happy nemluvě o Guamu... ), tak můžeš mít i ty československý ponorky  Laughing


_________________
   
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Pánové to bylo mířeno spíše na Vás, zda se poté tedy cítíte jako nacisté(já totiž ne), to že někoho napadáte vhledem k Vašemu věku asi nikoho zde ani nenapadlo a ostatní byla právě reakce na Váš názor(já vím co si Ithrone psal, právě proto jsem reagoval ), který mě přijde zcestný nebo lépe řečeno "falešná morální zásada "vítězů" tak typická pro lidstvo". Ale opakuji...je to Váš názor a postoj a já jsem jen kontroval. Tento příspěvek je jen dovysvětlení mého, který na rozdíl od Vašich nebyl pravděpodobně pochopen), ne znovu otevření.Wink

citace:
ale topic nese název "Dojmy z hraní" a myslím že sem tedy patří i to napsat že...

V podstatě ano , ale v obou případech bylo silně předvídatelné, že bude následovat reakce už tolik sem nepatřící.  Very Happy

Dobrej lov na všech frontách!

S.


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Jen bych upřesnil že ani tak nejde o falešnou moralní zasadu vítězů, ale spíš o nemorální agresi němců... Jinak po problémech s ukládáním pozic v SH4, beru ty řeči o odladěnosti trochu zpět  Confused

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek to dovi 
viz prispevek jednoho kapitana z jineho vlakna
http://silenthunter.cz/forum/viewtopic.php?p=28590#28590
hlavne ta posledni veta


_________________
Chlapi, čtěte to forum. Je toho tady opravdu dost a často se ptáte na to, co tu je už popsáno. Děkuji


Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Die Kapitane transport
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek Re: to dovi 
Vždy je dobro a zlo velmi relativní, hlavně ve válce, přesto němci byli agresory kteří rozpoutali zcela zbytečnou válku ve které zahynuli miliony na obou stranách a tohle nejde jen tak přehlížet, a také tu jde o to že neumím německy.
Také bych nemohl hrát třeba za japonce, ten samý problém, byli agresory a neumím japonsky, a kdyby na mne německá nebo japonská posádka mluvila anglicky tak by to bylo krutě nereálné, nepřirozené, ba přímo až barbarské, zkazilo by to úplně vše.
Nemysli že to když mi neladí hrát za němce že mi třeba při sledování mého nejoblíbenějšího ponorkového filmu Das boot neukápne vždy v závěru slza.
Americké ponorky mi tedy ladí z důvodu že američané v té době nebyli agresory, mluví jazykem kterému rozumím, a jejich ponorky mám raději než U-booty protože hra s americkými ponorkami je těžší, plavou pomaleji, ponoří se do poloviční hloubky, mají víc poruchová torpéda, takže je to náročnější, byť na druhou stranu japonci neměli tak propracovanou protiponorkovou taktiku takže nebyli zas tak těžkým nepřítelem, málokdy mne eskorta nějak vážně poškodí, to spíš letedla která mají tendenci se někdy chovat doslova jako kamikadze (už se mi stalo několikrát že do mne narazili).
Jinak je mi jasné že pokud potopím japonský tanker tak pro  umírající posádku jsem ten zlý já.
Jsem takový idealista že potápím jen lodě s tonáží minimálně nad 3000 tun, a parníky nepotápím, byť jde předpokládat že ty co mají eskortu přepravují vojáky, ale když si přepnu na vnější pohled a kouknu na něj zblízka tak na jeho palubě se zpravidla prochází civilní posádka, jen málokdy natrefím na parník kde se prochází vojáci.
Jinak ještě k těm dojmům, tak mi na SH4 kazí dojem ze hry to že když mne třeba těžce poškodí hlubiná nálož nebo třeba dostanu přímý zásah leteckou pumou a ponorka je těžce poškozena či zničena tak na ní zevně není ani škrábnutí, a přitom když mne zasáhne dělostřelecký granát tak mám díru v trupu jako do pr...., a přitom mi to způsobí jen lehké škody a trup mi to nahlásí že je poškozen jen z 8% --- tohle je dost ostudné už jen z toho důvodu že když prostřelím trup nějaké lodi já tak tam má jen malou díru, když prostřelí oni mě tak tam mám dvoumetrovou trhlinu a je vidět až do ponorky a ta se nejen nezatopí ale i posádka má jen lehká zranění která se během dvou hodin zahojí, to mi kazí dojem ze hry hrozně.
Jinak si chrochtám blahem a jsem spokojený, to že jde hrát za spojence + dobrá grafika mne hodně nadchlo a i po tak dlouhé době ji hraji skoro pořád.



Naposledy upravil Ithron dne 22. 09. 2009, 06:20, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Mě ta zásadovost zavání trochu dogmatismem.... Za Velké války byly země koruny české ve svazku Rakouska - Uherska... A tedy jsme byli agresory i my.... Z toho morální dilema nemáš???


_________________


ZÁKLADEM ÚSPĚCHU JE ABY SE POČET VYNOŘENÍ ROVNAL POČTU PONOŘENÍ....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek to Ithron 
Po válce byl v Norimberku souzený i Donitz. Měl dostat provaz, ale po výpovědi Admirála Chestera Nimitze ho "jen" zavřeli na myslím 20 let.
Chester Nimitz vypovídal v Donitzův prospěch. Sdělil tribunálu, že americké ponorky vedly stejný způsob neomezené ponorkové války jako němci.
Chester Nimitz byl jeden z mála, kdo to přiznal.  Wink

Jestli si to chceš přečíst osobně, je to v knize Donitz a vlčí smečky. Autor Bernard Edwards.


_________________
Potápět a nebýt potopen!


Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Mě to přijde jako z Pána prstenů  Very Happy  : černá a bílá, a hodný a zlí .... černobílý to ale nikdy není   Wink

Je to ovšem diskuze a co člověk to názor  Very Happy , každej máme nějakej  Wink



Naposledy upravil Hans Eckelhaft dne 22. 09. 2009, 10:33, celkově upraveno 1 krát.

_________________

Viele Torpeden - Ein Schiff !!!

Ban them ! Ban them all !!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
aaron2 napsal:
Mě ta zásadovost zavání trochu dogmatismem.... Za Velké války byly země koruny české ve svazku Rakouska - Uherska... A tedy jsme byli agresory i my.... Z toho morální dilema nemáš???

Ne z toho dilema nemám protože ta hra není situována do toho období, beru ji prostě jako simulátor nejen ponorky ale i doby ve které se hra odehrává a z toho důvodu abych se sehrou mohl dokonale sžít potřebuju se umět sehrát i s tou politikou a to s těmi němci neumím.
Není to dogmatismus, je to o tom pocitu při lovu, např. když vyplouvám z Pearlu pár dní po japonském útoku tak se můžu vplížit do japonského přístavu kde mají zakotvené bitevní lodě a potopit jim je s reálným dobovým a čistým pocitem "To máte za Pearl Harbor parchanti!". Ale kdybych hrál za němce tak si takový pocit z lovu nemůžu vychutnat protože němci válku vyvolali a neměli se tedy za co mstít, a já nemůžu potápět spojence s pocitem "Děte ke dnu amíci!" protože v této době kdy se hra odehrává američané nic němcům neudělali.
Tak snad už pochopíte o co mi jde, jde o ten dojem ze hry a aby dokonale ladil tak se musím sehrát i s politikou, a to mi u sil Osy nejde.
Prostě abych se cítil "bez viny" a bylo to ok tak musím bojovat za spojence. tip top



Naposledy upravil Ithron dne 22. 09. 2009, 17:36, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Nejak ztracis "ulohu" vetsiny lidi, kteri byli zavleceni do valky.
Poslouchali rozkazy a bylo jedno, na jake to bylo strane,
myslis si, ze se do valky jen hrnuli (ti, co se hrnuli, tak cinili, ze jim vetsinou nic jinyho nezbyvalo) a čekali, kdy je co zabije?

Btw Za dezerci byla na obou stranach kulka. Wink


Add hra, ja do her politiku netaham, staci kdyz vidim, co se deje kolem.
Ja si chci zahrat (po herni strance je na tom porad lip SH3+mody), odreagovat a ne se mstit.  
Proste, kazda strana dostavala za valky rozkazy, ktere - pokud to bylo mozne - plnila.
Proste jak uz se nekolikrat psalo, nic nebylo bily a nic cerny.



Naposledy upravil mysak_bob dne 22. 09. 2009, 17:48, celkově upraveno 1 krát.

_________________
Chlapi, čtěte to forum. Je toho tady opravdu dost a často se ptáte na to, co tu je už popsáno. Děkuji


Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Die Kapitane transport
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Dovi napsal:
Jen bych upřesnil že ani tak nejde o falešnou morální zasadu vítězů, ale spíš o nemorální agresi němců...

A jak to pak tedy řešíte např když v Rome:TW hrajete za Římany, v Medieval2: TW za španělské dobyvatele či v Empire:TW za Brity či Napoleona(v plánovaném datadisku), ve Vietcongu za Američany atd apod...to je samá nemorální agrese. Takové a podobné hry vůbec nehrajete, nebo tam se to už dá nějak ospravedlnit? Ano dá, morální zásadovost lidstva se totiž časem mění, dneska si na inkvizici taky nikdo nevzpomene.

to platí i na...
citace:
Ne z toho dilema nemám protože ta hra není situována do toho období, beru ji prostě jako simulátor nejen ponorky ale i doby ve které se hra odehrává a z toho důvodu abych se sehrou mohl dokonale sžít potřebuju se umět sehrát i s tou politikou a to s těmi němci neumím.

...protože jak to že to není dilema, resp to neřešíš? Přece morální zásada není jen o aplikaci k jedné vyčleněné události z celku. Pak to není zásada.

Jinak znovu opakuji, že za sebe můžu říct že vím o co ti jde ... což ale neznamená že to chápu resp s tím souhlasím. Wink

Víc k tomu téma za sebe psát nebudu protože podstatné napsáno již bylo a nebudu se opakovat ... a nebo to bylo napsáno někým jiným.

Salut!
S.


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
[quote="Ithron"]
aaron2 napsal:

Není to dogmatismus, je to o tom pocitu při lovu, např. když vyplouvám z Pearlu pár dní po japonském útoku tak se můžu vplížit do japonského přístavu kde mají zakotvené bitevní lodě a potopit jim je s reálným dobovým a čistým pocitem "To máte za Pearl Harbor parchanti!"

Řešení: začni GWX v roce 1945 a můžeš si říkat "To máte za Berlín, Drážďany, za zamrzlý Tigery, za Schwalbiny bez paliva, za Königsberg a za vylodění v Normandii"  Very Happy
Mimoto zkus říkat "to máte za ASDIC, za Hedgehog, za eskortní letadlové lodě, za nízký FPS a za regenerující se lodě!" To už ospravedlní i potopení Hospital Shipu na kterým bude 20 000 amerických občanek tančit kankán.


_________________
   
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek Kormidlo 
Tak jsem dnes ráno hrál a potkala mě malá nehoda. Nákladní loď, na kterou jsem utočil dělem, mi ustřelila kormidlo. Nikde jsem nanašel možnost jak to opravit, ani jak řídit bez něj. Škoda že nejde ovládat každý lodní šroub zvlášť...

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 13 z 14
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Další
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.