Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 12 z 14
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Další
Dojmy z hraní
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek vyznamenani 
A to co sem dostal viz obrazek je co za vyznamenani?


Citovat
Příspěvek  
moc dobre anglicky neumim ale podle me to zanmena za extra hrdinstvi jako velicy dustojnik......atd ale jak rikam moc dobre anglicky neumim ja to mam v cestine Wink


Citovat
Příspěvek  
Zdravím námořníci!
Jsem tu nový (byť na toto fórum jsem narazil už dřív ale nešlo se mi zaregistrovat)  , SH 4 hraju už dlouho a musím říct že mne zatím nesklamala, dobrá grafika, snadné ovládání a hlavně mne potěšili spojenecké ponorky. V podstatě jsem se s SH poprvé setkal s jejím druhým dílem. Tehdy jsem byl nadšený, protože jsem příznivec všech simulátorů, ale štvalo mne že zde byla jediná možnost hrát za německo a to mi bylo proti srsti. Normálně i v jiných simulátorech, jako je třeba letecký simulátor IL-2 Sturmovik, jsem bojoval výhradně za spojence a nehrál mise za němce. V podstatě mi to vadilo natolik že jsem ji přestal hrát, a modlil se aby byli v některém dalším pokračování i spojenecké ponorky a dočkal jsem se tedy konečně až u čtverky.
Jinak přátelé nevíte jaký je rozdíl mezi obchodními loděmi typu Split Freighter a Composite Freighter? Nechci kvůli tomu zakládat nový topic, tak se zeptám na tomto. Jde mi o to v čem se tyto lodě liší: druhem zboží které převáží? Nebo se jedná o to že jeden typ je čistě obchodní a druhý je smíšený typ převážející zboží i pasažéry? Překlad z angličtiny těchto pojmů mi nijak nenapověděl o účelu těchto plavidel a mne to vrtá hlavou už od samého začátku hry.
Dík jestli někdo budete znát odpověď.[/b]

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Koukni na tohle http://www.subsim.com/radioroom/showthread.php?t=142046

Jinak jako amík se budeš muset smířit s tím ,že tady(ne v SH4) čas od času dostaneš nějakou Kriegsmarine medaili,no nic ber to třeba jako válečnou kořist Very Happy



Naposledy upravil Thomsen dne 16. 09. 2009, 14:09, celkově upraveno 1 krát.

_________________

Kde je podpora "Haunebu" . . . Herr Kaleun asi tam,kde je podpora SH od UBI.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek to Ithron 
ja jsem taky hral SH4 a neni tak spatnej ale radsi jsem zustal u nemeckych ponorek a SH4 jsem odinstaloval protoze amiky nemam moc rad(nic proti nim nemam) Wink  akorat me stvalo treba ze v sh3 mam povolenou hlobku do 150m kdyz se potopim pod 150m tak dustojnik rekne potápí me se prilis hluboko...a v SH4 to zustalo na stejne hlobce Sad i kdyz max ponor s vetsim ponorkama je 90m takze kdyz se mi znici ponorka a potapime se tak teprve az ve 160m rekne ty vetu Sad misto toha aby ji rek treba v hloubce 100m ale jinak se mi liby na SH4 ruzne druhy ukolu Smile  nejvic asi foceni Wink ale presto vratil jsem se k SH3 a uz se tesim na SH5


Citovat
Příspěvek  
Thomsen:
V podstatě je mi jasné že tady většina osazenstva bojuje pod německou vlajkou. Fórum vzniklo před čtvrtým dílem a tak je mi jasné že i ty frčky a medaile budou německé. Nevadí mi to, jsme všichni námořníci, a i v realu panovala mezi námořníky vzájemná úcta. Když například spojenecká bitevní loď potopila německou tak vzala na palubu trosečníky a chovali se k nim s úctou, a je známo že byť Hitler vydal německým ponorkovým kapitánům rozkaz nepomáhat trosečníkům tak tuším že jen jeden kapitán tento rozkaz splnil a nechal postřílet přeživší trosečníky aby nemohli nahlásit přítomnost německé ponorky. Jiní kapitáni dokonce pokud to situace dovolila se po útoku vynořili a přivázali záchrané čluny trosečníků k trupu a dotáhla je k pobřeží. Takže ctím i německé námořníky, jen ve hrách nemůžu hrát za německo, to je něco jiného.
Pokud jsem to správně pochopil tak jediný rozdíl mezi split a composite je v tom že u split je můstek a strojovna v jednom celku, kdežto u composite jsou od sebe odděleny.

Dave:
SH4 má přece datadisk s německými ponorkami tak jsi mohl hrát i za němce.
To s tím že důstojníci nenahlásí kritickou hloubku si myslím že není špatné. V reálu by jistě také kapitána neupozorňovali na to že překročil maximální bezpečný ponor. Spíš mi vadí že u ponorek chybí jakýkoli informační materiál např. o operačním dosahu a při jaké rychlosti se nejvíce šetří palivo. Na začátku jsem samozřejmě často neměl dostatek paliva na cestu zpátky.



Naposledy upravil Ithron dne 16. 09. 2009, 16:27, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
ja vím ze SH4 ma datadisk s nemeckymi ponorkami zkousel jsem to hrat ale nejak mi to proste neslo SH4mi proste nesedi Sad me ale hlavne treba vadi ze v SH4(USA) v ponorce jsem nikde nemohl najit treba ukazatel paliva,baterie atd....jediny co jsem videl byl hloubkomer,rychlost,a ukazatel kurzu ja mam rad real takze jsem SH3 hral temer bez ty listy co je v dolni casti obrazovky proste jen na klavesnici a jak jsem si mel ve 4 zkontrolovat baterie a palivo??? Question  to mi v SH4 chybelo a stím palivem to je taky pravda tam jsem musel hodne setrit


Citovat
Příspěvek  
citace:
Ithron:Pokud jsem to správně pochopil tak jediný rozdíl mezi split a composite je v tom že u split je můstek a strojovna v jednom celku, kdežto u composite jsou od sebe odděleny.

Jj pochopils to přesně obráceně .Very Happy

Jinak já tady nemám vlastně co dělat,SH4 sem nehrál právě kvůli amíkům,možná kdybych mohl hrát od začátku za rusáky ,za kapitána Šťastné Štiky a být První po Bohu,pak možná,ale teď už to do SH5 doklepu u SH3 Very Happy


_________________

Kde je podpora "Haunebu" . . . Herr Kaleun asi tam,kde je podpora SH od UBI.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
V podstatě mám ještě jeden dotaz. Je k něčemu v centrále ten námořník co stojí u "vánočního stromečku"? Nic nedělá, jen tam stojí a čumí na ty kontrolky. Ovládá vůbec něco? Má nějaký vliv na posádku? Nerad bych živil na své palubě budižničemu navíc. A když jej odvelím tak nepozoruju že by to mělo nějaký negativní dopad na loď či posádku.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek Němci vs. USA 
Souhlasím s Ithronem. Také mám problém hrát za němce. Nemám obecně USA příliš v lásce, ale v IIWW to byli jednoznačně ty dobří a hodní... Potápění spojenců v německé ponorce my činí morální problém, nehledě na kvalitu ponorky nebo hry... A odladěná SH4 je podle mě super....

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
no, mne je to vcelku jedno, za jakou velmoc hrat, nebyt - pro mne - deb.lniho ovladani SH4. Proste jsem konzerva zvykla na ovladani SH3.

Teda nehlede k tomu, ze mne nebavi americka logika hry, ale s tim bych se mozna dokazal smirit.

EDIT: a dalsi vec, nehratelny multik



Naposledy upravil mysak_bob dne 20. 09. 2009, 18:46, celkově upraveno 1 krát.

_________________
Chlapi, čtěte to forum. Je toho tady opravdu dost a často se ptáte na to, co tu je už popsáno. Děkuji


Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Die Kapitane transport
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek Ovládání 
Pokud vím tak všechno jde ovládat přes klavesové zkratky... Takže ovládání mi neva

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Mě je v podstatě fuk, za koho hraju. Nejradši bych si zahrál za Čechy, ale to z pochopitelných důvodů nejde. Hlavně bych nedával do všech SH němce, jsou asi pro hru nejvhodnější, ale radši bych si zkusil zahrát s Japoncema, Rusama, za Rakousko-Uhersko v 1. světový nebo třeba za moderní jaderné ponorky. Crying or Very sad
To že jsou v SH3 Němci, v SH4 nakonec pro velký úspěh taky, a SH5 zase mi příjde už trochu nudné  Crying or Very sad


_________________



Správný kapitán, jde ke dnu i se svou lodí.-Ono to u ponorek většinou ani jinak nejde Very Happy
U-BOOT VIIB U53 kapitán Ernst-Gunther Heinick
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
No ale koho a co tak taky jako dát, že ? Jaderný ponorky coby hra musej být zákonitě neskutečně nudná záležitost, vzhledem k faktu že šlo o zbraně charakteru odvetného a instance poslední pomsty ( nepočítám útočné ponorky ).

Amíci jsou ve WW2 se svými "Pet-láhev" ponorkami k smíchu, Japončíci potenciál ponorek totálně prokaučovali na nesmyslné účely ... možná tedy angláni ?!
Ti přece jen aspoň bukařili u francouzských břehů Smile

Ano, možná jsou už německé ponorky v SHčkách profláknutý, ale přece jen, když se řekne ponorka, 90% lidem se vybaví  německé u-booty Surprised  ...

Mě osobně SH4 nijak neoslovilo, (stejně jako např Myšáka) kvůli absolutně zkaženému ovládání, ale přece jen mě to za amíky chviličku bavilo, nicméně základní hra bez modů je podle mě betaverze vydávaná za plnohodnotnou hru a ani mody nedokázaly díky onumu WTF ovládání udělat z SH4 hratelnou záležitost ...

To je můj názor jenž nikomu nevnucuji, jen jsem měl nutkání se o něj podělit   Very Happy


_________________

Viele Torpeden - Ein Schiff !!!

Ban them ! Ban them all !!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Ale pánové, tím že hraju hru za němce jsem nacista? V tom případě doufám, že Vám vaše morální zásada nedovoluje hrát hry ani za širou rus a být fanouškem Darth Vadera. Ale no tak. Debata na téma kdo je "dobro" a kdo "zlo" ve válce, tuplem v totální válce? Ale no tak. "Dobří a hodní" stojící u Plzně nechajíce Prahu krásnou na pospas kříže?(sakra to je jak Thomsenův raport ze srazu) Dobří a hodní? Ne, jen vítězové. Bavíme se o WW2 takže sem nebudu tahat věci jako Vietnam a spol.

http://www.youtube.com/watch?v=bmyq2OJOVDw&feature=related

Ale konec OT na toto téma(které se ale dalo očekávat, že zde vznikne) a pokud tak už tu je k tomuto účelu aneb lynčování morálních otázek otevřené speciálně jiné, v sekci "Vše pro co není téma"...

...a k věci
Já mám prostě rád ponorky a o tom to je a ač mé nejoblíbenější jsou německé nepohrdl jsem ani američankama a nepohrdl bych ani italkama, japonkama nebo britkama. Jde mě o ponorky a atmosféru, a nikdo nic nenadělá s tím, že prostě když ponorka z WW2 tak je to hlavně uboot(nebudu tady opakovat Hanse E)a kdo se zájmem o ponorky se o to z nějakého důvodu ošizuje jeho chyba. Ale vše má svůj půvab ač ne třeba tak silnou atmosféru, osobně ve finále beru jako chybu to, že SH4 nezůstalo čistě "Pacifické", výsledkem je neplnohodnotná německá kampaň a zhoršení americké(problémů hry).

citace:
nehledě na kvalitu ponorky nebo hry...

Některé technické záležitosti na subs jsou možná modernější či komfortnější (když nepočítáme XXI), ale pokud hovoříme o smyslu ponorky tak subs jsou v podstatě občas se potápějící, neohrabané lodě. Americká ponorka by v Atlantiku moc dlouho nevydržela, Uboot s větší nádrží či kvalitní sítí zásobování v Pacifiku ano. Dá se sice navrhnout, že zadání pro pole působnosti u každé bylo jiné, ale co to na tom mění, že.

Co jde o kvalitu hry tak odladěné SH4 opravdu neznám. Defaultní SH3 a 4 si v podstatě nemají co vyčítat avšak po pozáplatování a GWX se SH3 dá nazvat relativně s odřenejma ušiskama odladěné ... SH4 ho v tomto bohužel nenásledovalo(plný bugo-srovnávací seznam tu opravdu snad psát nebudeme). Vizuální stránku nemá cenu vzhledem k různému stáří srovnávat.

SH6 bych docela rád zasazené ve "Velké válce", tam by se i pombocz teoreticky mohl dočkat Čechů. Laughing


Jen zdůraznuju, nejsem modrý ani rudý jen realista a požitkář. A zajímám se nejen o černou a bílou, ale hlavně šedou. Smile Nehodlám nikomu vyvracet jeho přesvědčení, názor (a pro jistotu dodám či ho diskriminovat) at si každý hraje co chce... jen prezentuji svůj názor(měl jsem totiž silné nutkání se o něj podělit). Very Happy



Naposledy upravil Sarroth dne 21. 09. 2009, 01:51, celkově upraveno 3 krát.

_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 12 z 14
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Další
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.