Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 1 z 3
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Problém - neutrální lodě
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek Problém - neutrální lodě 
Zahájil jsem novou kariéru a chtěl jsem vyzkoušet ponorčičku IIB v r. 39. Problém je s velkým množstvím neutrálních lodí v Severním moři. Bez použití externího pohledu nelze příslušnost lodí identifikovat (v noci jsou všechny zatemněné), takže jediným výsledkem mise je renown v pr....  wall
Takže mám pár otázek:
1) Jak to bylo ve skutečnosti s neutrálníma loděma - existovala povinnost osvětlení neutrálních lodí? Dodržovalo se to v praxi?

2) Jak se k neutrálním stavěli kapitáni ponorek? Zkoumali příslušnost lodě, nebo si s tim nelámali hlavu?

3) Jak se k potopení neutrálů stavělo velitelství?

4) Jak postupujete vy? Používáte externí pohled nebo útočíte bez ověření příslušnosti nebo se snažíte zjistit vlajku nějak bez použití externího pohledu?


_________________
Gott straffe England!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
1/ neutralni lode mely byt osvetleny. Ze zacatku valky se to dodrzovalo, ale postupem casu a na zaklade obcasnych utoku na tyto lode pluly uz zatemneny. Ono taky postupem casu tech neutralu ubyvalo  Wink
2/ rekl bych jak kdo a kdy
3/ zase jak kdy, ale nejakou moc tezkou hlavu si z toho nedelalo
4/ pouzival jsem ext.pohled


_________________
Chlapi, čtěte to forum. Je toho tady opravdu dost a často se ptáte na to, co tu je už popsáno. Děkuji


Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Die Kapitane transport
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Hmmm, v Atlantiku v konvojích jsem tohle prostě neřešil. Ale na podzim 39 bych se chtěl útokům na neutrály vyhnout. Takže zapnu externí pohled. Předpokládám, že neexistuje mod, kterej by osvětlení neutrálních lodí nějak řešil? Jediná osvětlená loď, kterou jsem viděl je hospital...


_________________
Gott straffe England!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
doporučuji mod GWX, kde mj. plují neutrální lodě osvětlené


_________________
"I became a sniper. Hidden, watching everything through a rifle scope.
Now I could see war not from the inside, but from the outside, as an observer.
I watched the brutality...the stupidity of mankind through the scope of my rifle."

- Sniper Wolf, member of Special Forces Unit FOXHOUND


Kapitänleutnant Karl Ruprecht Kroenen - U-Flotilla Saltzwedel - U-123, Type IXB
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Jj, v GWX už je to pořešeno. Jinak myslím že tu někdo ale dával link na samostatnej Mod na osvětlené neutrální lodě. (Nechci ale kecat,na stopro to nevím).

Jinak k otázkám:
1, jak psal myšák
2, Moc se stím nemazali, kor v severním moři a kor v noci, stačí se jen podívat, kolik zheblo Švédských lodí rukou u-bootů
3, Oficiálně velení a ambasády psaly omluvné dopisy, že šlo o politováníhodný omyl, kapitáni nijak vážně persekuováni nebyli.
4, Používal jsem externí pohled. ale nedávno se mi stalo, že v 8/41 jsem narazil v noci na zatemněný DD a tanker mířící do Freetownu. V noci jsem je sundal a k překvapení jsem zjistil, že se jednalo o amíky.... Jejich chyba, neměli plout zatemněni Smile


_________________
Drauf und durch !!!


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ

Citovat
Příspěvek  
Já sem nepoužíval externí kameru, ale jinou metodu. V případě zpozorování nepřátelské lodě se "zrychlení času" hodí buď na 1 a hlídka zahlásí kontakt, nebo na 8 v případě neutrální lodě. Pokud si dobře vzpomínám fungovalo to uplně u všech modů (standartní SH, tGW, GWX 1,2).


_________________
Mluvit a nemyslet je jako střílet a nemířit. Miguel de Cervantes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ

Citovat
Příspěvek  
No s potápěním neutrálů to bylo různé, na většinu lodí plujícíh do/v blízkosti Anglie bylo povoleno útočit jen elektrickým torpédem, aby potoponí bylo možno svést na minu - za potopení na mině nikdo nenese případnou odpovědnost. Výjimkou byly zpočátku lodě Spojených Států, mocností sympatizujícíh s Osou ( I když Estonsko a Finsko také ztratilo několik lodí, Mj. Kretschmer zajal estonské plavidlo ( Snad jako jediný ponorkář během WW2 ) a pomocný křižník Widder potopil finskou plachetnici Killoran ). Do určité chvíle se výjimka týkala i plavidel SSSR. Wink

A jeden typ pro pomoc a zároveň trochu reality... V jednom ze souborů ( Asi Basic.cfg ?? ) najdeš že potopení neutrální lodi = renow * -1. Změň -1 na 0. A v případě potopení plavidla USA nebo sympatizanta Osy si zkrátka dej facku... Smile



Naposledy upravil Günther Königg dne 09. 01. 2009, 17:00, celkově upraveno 1 krát.

_________________


33.flotila | Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Shadowblade - GWX mě nějak neoslovilo, zůstávám u tGW, nějaký ten mod jsem zkoušel hledat dost dlouho - bezúspěchu  Crying or Very sad

Günther Königg - Tu 0 jsem tam měl už nastavenou z dřívějška - v Atlantiku docela často plujou neutrálové v Britským konvoji - nevim, proč by se mi za to měly ztrhávat body...
Ale v severním moři je to v 39 bída - neutrálních je tak 80-90 % a jenom za hlídku moc renown nenahrabeš... Zatim to řešim tim externím pohledem (i když mě to štve).

Kdyby náhodou někdo na nějakej ten mod narazil, hoďte to prosím sem!!!!



Naposledy upravil von Springkäfer dne 09. 01. 2009, 19:53, celkově upraveno 1 krát.

_________________
Gott straffe England!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
http://uloz.to/1149059/Light%20ship.rar
PS: mám to ve hře, ale za tu dobu jsem nepotkal žádnou neutrál. loď , takže to není odzkoušené Very Happy



Naposledy upravil mysak_bob dne 10. 01. 2009, 20:14, celkově upraveno 1 krát.

_________________
Žádné množství pokusů nikdy nemůže dokázat, že jsem měl pravdu. Jediný pokus však kdykoliv může dokázat, že jsem se mýlil. - Albert Einstein




Viele Torpeden, ein Schiff.
Hans Eckelhaft!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek  
Vyřešil jsem to změnou v Renown cfg/basig. K neutrálím lodím dám 1 místo -10. Na konci mise se mi i za neutrála nějaké body přičtou Very Happy


_________________
33. flotila
von Paulus prodaction present:
CZ pro tGW a GWX
Čeština pro SH5 v-1.2: SH5v-1.2-CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Buggy: To není ono, zkusil jsem to a nic - spíš je to k hospital ship, ne?

PvonR: Nejde jen o body, zkrátka bych se chtěl v tomhle období války útokům na neutrální lodě vyhnout a externí pohled je prostě nechutnej zásah do reality....



Naposledy upravil von Springkäfer dne 11. 01. 2009, 17:37, celkově upraveno 1 krát.

_________________
Gott straffe England!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Ja som zistil ze nemecke plavidla ci uz islo o ponorky alebo lode mali pravo prehladat neutralnu lod a v pripade ze viezla nieco
co nebolo vopred dohodnute mohla (musela) byt potopena... Evil or Very Mad

Rozhodovalo sa to podla isteho zoznamu,ktory si nemecko s anglickom(VB) vopred dohodlo...
Ma niekto takyto zoznam??? Question


ZA ODPOVEDE VOPRED DAKUJEM!!! Smile


_________________
......
.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Když Vám hlídka zahlásí kontakt, a nejste si jisti jestli je to neutrál, skočte z můstku na mapu a zrychlete čas.
Jestli Vám hra dovolí zrychlit jen na 32, je to nepřítel. Jestli zrychlujete dále na 64 atd... je to neutrál.

Nemá to s realitou nic společného, ale funguje to spolehlivě! Hra to umožňuje.
Samozřejmě hned po skoku na 64 spomalit, protože než se vzpamatujete bude loď v p....i.  Very Happy

Hraji tGW, jestli to funguje v GWX nevím!


_________________
Potápět a nebýt potopen!


Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
No a já bych se chtěl zeptat ve spojitosti s neutrálníma loděma taky na jednu věc. Pluji u Anglie 7. září 1939, potopím loď pod britskou vlajkou, ale obchodní vlajkou. Jenže mi posádka pak nahlásí: "neutrální loď potopena". Ve válce s Anglií bylo Německo od 3. září, ne? Tak proč NEUTRÁLNÍ loď  Question

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
protože dokud neni na mapě Británie červená tak sou neutrál, tak to prostě je.


_________________


Rychle a stylově.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 1 z 3
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.