Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 2 z 26
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 24, 25, 26  Další
Vaše hlídky
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek Moje první válečná lod. 
Trošku jsem se zůčastnil Norské kampaně.Befehl zněl:hlídkový sektor AN 31,tam se samřejmě nic nedělo.V etéru a na mapě se to hemžilo TF a údernýma svazama.Jenže jsem nic nepotkal,náhle ale došla hláška že nahoře v AF 83 je stojící Eisatzgruppe a tak rychle na místo.Po zaujmutí palebné pozice přišlo ale menší rozčarování,byly tam jenom 3 DD,3 TruppenTransport a Leichter Kreuzer FIJI.






Nastal čas na určení taktiky,první musí jít dolu ten Tribal DD na 345´ takže G7e z druhého torpédometu.Další fáze,G7a schnell na FIJI.Ted si mužu vybrat které TTrans.potopím,potíž je v tom že můžu použít jen 2 zbývající přední torpédomety,nebude čas na otočení.Jsou tam někde v mlze zbylé 2 DD kteří se dali okamžitě do pohybu po první explozi.Vybral jsemsi ty krajní TTrans.,ten prostřední ale z nějakého důvodu též exploduje.
Mezitím nastal ende pro FIJI,zásah do př.muničního skladu.







Pohled na místo činu pro dva zbylé DD.






Toto se dalo čekat,velmi vtipná hloubka 18 metrů.





Bylo to celkem napnuty,ale vyvázl jsem,trvalo to přes hodinu real času.



Pak jsem se ješte pár dní motal kolem Norska ale už z toho nic nebylo.Vyrážím tedy někam do AM vrchem kolem Scapa Flow kde mě v hloubce cca 50 metrů zachytil C Class DD,plul jsem tichý chod,to co se pak dělo bylo na další hodinu nervování a odčerpávání vody z různých zaplavujících se sekcí.Nepochopil jsem to jak jsem vyvázl z toho fjodu a 18 metrové hloubky a on mě tady najde v 50 metrech zmetek,zřejmě slušnej oddíl.
Resumé:přední+ zadní baterie zničeny,oba periskopy zničeny,hull 27%,nefunkční jeden šroub ,rychlost na hladině 10 kts,2 mrtví,sonar+radio zničeny.Tak jsem se dobelhal na nejbližší základnu do Bergenu éodkud jsem pak vyrazil znovu,ale to už je jiná historie.



Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
to nasehovado:
jj to je klasika...po té stojící TF u Trondhejmu se už nic moc neděje. Takže TF jde čapnout jedině před tím cca 5x hodně na severu. Potom je ještě docela živo(nascriptováno) v tuto dobu u Narviku, lae che tam jed rovnou.


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
dá se někde zjistit, na jaký konvoj sem to narazil? V sektoru AD 52 (u Islandu) jsem narazil na hooodně dobrý konvoj - zatím sem objevil jen 3 obránce - 2 Clemsony a nějakou Armed - prostě pohoda

konvoj se skládá převážně z T2 a T3, sem tam nějaká C2 a C3, vyjímečně nějaký merchant - osobně si myslím že to je nějaký konvoj z Murmansku do Liverpoolu - je totiž červenec 41 ...

http://img83.imageshack.us/my.php?image=sh3img310200692349450sc3.png



Naposledy upravil icetiger dne 03. 10. 2006, 08:56, celkově upraveno 2 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
icetiger napsal:
dá se někde zjistit, na jaký konvoj sem to narazil? V sektoru AD 52 (u Islandu) jsem narazil na hooodně dobrý konvoj - zatím sem objevil jen 3 obránce - 2 Clemsony a nějakou Armed - prostě pohoda

konvoj se skládá převážně z T2 a T3, sem tam nějaká C2 a C3, vyjímečně nějaký merchant - osobně si myslím že to je nějaký konvoj z Murmansku do Liverpoolu - je totiž červenec 41 ...

http://img83.imageshack.us/my.php?image=sh3img310200692349450sc3.png

Budu sem dávat soupis všech konvojů od kdy do kdy jeli, takže pak si ho můžeš najít.Zítra už bude hotov. Very Happy


_________________

Když vlk tak Grey Wolf
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek Konečně i s VII řadou 
Patrol 24
U-96, 7th Flotilla
Left at: October 2, 1942, 03:52
From: St. Nazaire
Mission Orders: Patrol grid AK66
14 Oct 1942           
1036     AK 64     Ship sunk! S.S. Brookwood (Coastal Merchant), 3000 tons
17 Oct 1942           
1910     AK 66     Ship sunk! S.S. J.B. White (Coastal Merchant), 3001 tons
19 Oct 1942           
1122     AK 62     Ship sunk! S.S. Manuela (T3 Tanker), 11112 tons
1417     AK 62     Ship sunk! S.S. Langdon Cheves (Liberty Cargo), 7366 tons
1422     AK 62     Ship sunk! S.S. Oliver Wendell Holmes (Liberty Cargo), 7367 tons
02 Nov 1942           
0235     CB 32     Ship sunk! S.S. Empire Lytton (T3 Tanker), 8693 tons
09 Nov 1942           
1142     CB 25     Ship sunk! S.S. Nicholas Cuneo (T3 Tanker), 8871 tons
1148     CB 25     Ship sunk! S.S. Buena Vista Hills (T2 Tanker), 8921 tons
15 Nov 1942           
1954     CA 53     Ship sunk! S.S. Polydorus (T3 Tanker), 8827 tons
1958     CA 53     Ship sunk! S.S. Lifland (T3 Tanker), 8732 tons
25 Nov 1942           
0633     CA 63     Ship sunk! HMS Greyhound (C Class Destroyer), 1375 tons
0715     CA 63     Ship sunk! S.S. Bloody Marsh (T3 Tanker), 10680 tons
0945     CA 63     Ship sunk! HMS Wren (Black Swan Frigate), 1250 tons
1017     CA 63     Ship sunk! S.S. Delargentino (C2 Cargo), 5478 tons
07 Dec 1942           
1853           Patrol results
Crew losses: 0
Ships sunk: 14
Aircraft destroyed: 0
U-Boat damaged (H.I. 80.39%)
Patrol tonage: 94 673 tons
76% realism



Naposledy upravil Sarroth dne 03. 10. 2006, 12:37, celkově upraveno 1 krát.

_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek Re: Konečně i s VII řadou 
Sarroth napsal:
Patrol 24
U-96, 7th Flotilla
Left at: October 2, 1942, 03:52
From: St. Nazaire
Mission Orders: Patrol grid AK66
14 Oct 1942           
1036     AK 64     Ship sunk! S.S. Brookwood (Coastal Merchant), 3000 tons
17 Oct 1942           
1910     AK 66     Ship sunk! S.S. J.B. White (Coastal Merchant), 3001 tons
19 Oct 1942           
1122     AK 62     Ship sunk! S.S. Manuela (T3 Tanker), 11112 tons
1417     AK 62     Ship sunk! S.S. Langdon Cheves (Liberty Cargo), 7366 tons
1422     AK 62     Ship sunk! S.S. Oliver Wendell Holmes (Liberty Cargo), 7367 tons
02 Nov 1942           
0235     CB 32     Ship sunk! S.S. Empire Lytton (T3 Tanker), 8693 tons
09 Nov 1942           
1142     CB 25     Ship sunk! S.S. Nicholas Cuneo (T3 Tanker), 8871 tons
1148     CB 25     Ship sunk! S.S. Buena Vista Hills (T2 Tanker), 8921 tons
15 Nov 1942           
1954     CA 53     Ship sunk! S.S. Polydorus (T3 Tanker), 8827 tons
1958     CA 53     Ship sunk! S.S. Lifland (T3 Tanker), 8732 tons
25 Nov 1942           
0633     CA 63     Ship sunk! HMS Greyhound (C Class Destroyer), 1375 tons
0715     CA 63     Ship sunk! S.S. Bloody Marsh (T3 Tanker), 10680 tons
0945     CA 63     Ship sunk! HMS Wren (Black Swan Frigate), 1250 tons
1017     CA 63     Ship sunk! S.S. Delargentino (C2 Cargo), 5478 tons
07 Dec 1942           
1853           Patrol results
Crew losses: 0
Ships sunk: 14
Aircraft destroyed: 0
U-Boat damaged (H.I. 80.39%)
Patrol tonage: 94 673 tons
76% realism
...


Kde bereš jména těch lodí,co jsem zase kde opomněl?Na letce 13 .sk jsou ,ale asi jen do GW.Nebo mě něco uniklo,nechápu...

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
to nasehovado:
SH3 Commander Wink


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Sarroth napsal:
to nasehovado:
SH3 Commander Wink


Jasně,to beru.V SH3COMM mám zaškrtnutou položku "use real ship names in patrol logs" a přesto jsou moje cíle no name.Že by mě něco scházelo v adresáři ?Zkus se trošku rozepsat,dík.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
nasehovado napsal:
Sarroth napsal:
to nasehovado:
SH3 Commander Wink


Jasně,to beru.V SH3COMM mám zaškrtnutou položku "use real ship names in patrol logs" a přesto jsou moje cíle no name.Že by mě něco scházelo v adresáři ?Zkus se trošku rozepsat,dík.


No to já bych se rozepsal hned ... pokud by bylo co. Je to všechno jen a jen o SH3 Commanderu. On dělá Personel File a on má v sobě jména lodí, jde to mimo hru. Takže jedině máš něco SH3 Commanderem. Ale vůbec mě nenapadá co, SH3C je snad bezproblémovej, vždy když si na něj někdo někde stěžoval to nakonec dopadlo tak, že si jen něco blbě sám nastavil.


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Kruci, stále jsem si říkal, jak to všichni dělají, z každé plavby desítky tisíc BRT ....  Laughing

Když jsem vyměnil typ II za VII, připadám si jako Ivan, který přeběhl pole lán s prstem na spoušti a stačil mu na to jeden zásobník. Pouštím torpédo za torpédem a furt jich je dost. To se to honí tuny.  Cool

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
tak včera jsem měl hodně namále, jel jsem na hlídku nad anglii a vzal jsem to mezi anglií a irskem a to ste neviděli, lodí jak nas.áno a jenom pro mě  rock
ale těch destroerů - ještě víc než lodí a k tomu sunderlandy Sad takže ve dne pod vodu a jen šnečku šnečku vystrč růžky (teda řůžek.....ehmm..periskop  Rolling Eyes )
dolů šlo nekolik T3 a T2, pak nějaký americký factory (neznam, nevim co sou zač ale maj 13000BRT  Very Happy ) a pak nahoře nad Irskem se to stalo......konvoj jako prase (takoje jsem ještě neviděl) bohužel jsem udělal chybku, z nenadání se kousek přede mnou vyloupla korveta, tak jsem rychle vyslal zprávu pro BdU a zmizel z hladiny - nevšimli si mě, ale zapoměl jsem na tichej chod a když proplouvala kolem mě, tak mě zachytila Sad
no, pár úhybnejch manévrů to sice zachránilo, ale už jsem přišel o dobrou palebnou pozici. Nevím co se to se mnou dělo, ale zapoměj jsem že mám aktivovaný manuální míření a nasázel jsem celou salvu 4 torpéd mimo Sad Sad Sad
tak jsem ještě otočil a poslal salvu ze zadních torpédometů, přebil přední a ještě stihnul 2 torpéda poslat Smile 2 T3 a Troop transport a jedna T3 s poškozenýma šroubama začala zpomalovat a nakonec zastavila. To už mě měli v merku destroyery. Tak šup pod tu T3 pěkně do "bezpečí"
Ty kuy se kolem mě slítly a pingovali mě o 106, zavolali si i sunderlandy a začali to sypat na tu T3 Sad po chvilce přijely další korvety a DD až jich tam bylo celkem 6. Nevypadalo to dobřa a mělo bejt ještě hůř  Crying or Very sad
Jak to tak ty éra sypaly na tu T3, tak se začla potápět. ale kam uhnout když je kolem 6 ničitelů a letadla??? tak jsem klesnul cca 10m nad dno a čekal. T3 sedla ve dvou kuseh ak 1m ode mě....ufffff. Takže silent running a pomalu vpřed, kormido 10° napravo + deploy decoys Smile
sypaly na mě co se dalo, snad i odpadkový koše co měli na palubě Very Happy
ale netrefili  razz  razz  razz
všichhni svatí při mě stáli - díky jim za to

screeny dodám zejtra Smile


_________________
Ponorky jsou bezpečnější než letadla...důkazem tohoto tvrzení budiž fakt, že je mnohem více letadel pod vodou, než ponorek ve vzduchu.

Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Citovat
Příspěvek  
von CGY napsal:
Kruci, stále jsem si říkal, jak to všichni dělají, z každé plavby desítky tisíc BRT ....  Laughing

Když jsem vyměnil typ II za VII, připadám si jako Ivan, který přeběhl pole lán s prstem na spoušti a stačil mu na to jeden zásobník. Pouštím torpédo za torpédem a furt jich je dost. To se to honí tuny.  Cool

počkej až přesedláš na IX to budou teprve vánoce Very Happy


_________________
Ponorky jsou bezpečnější než letadla...důkazem tohoto tvrzení budiž fakt, že je mnohem více letadel pod vodou, než ponorek ve vzduchu.

Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Citovat
Příspěvek  
1. Já říkám furt, že nej stroj je IXC

2. Mě se zase stalo to, že jsem potkal u Azor americkej konvoj, pěknej, velkej...T3, T2, Transports bez letadlovky jen 4 doprovodné. Krásně jsem si najel, abych byl uprostřed konvoje, vypnul motory, klesnul na 30 m a čekal. Konvoj krásně držel trasu a opravdu jsem se octl v jeho středu. Šel jsem do periskopové hloubky a vybral si dvě T3 za sebou a na zadní torpédo jeden transport...už už že bude LOS! když v tom se ten idio.... konvoj začal točit(držel trasu cik-cak) ale ne pěkně pravidelně...Chaos D.C. ...a ktomu jak jsem čuměl do periskopu(dozadu a zdálo se mě divné proč mě to nastavení pořád nesedí) a nastavoval torpéda jsem si toho všimnul pozdě! Všude kolem mě lodě jak šílený krávy sem tam....dopředu a potápět jsem nemohl protože tam na mě jelo Cargo...takže dozadu a klesání jenže to bylo pomalé a řítilo se na mě to Cargo tak jsem dal pohotovostní zpět a plnej levej, ale to jsem nevěděl, že mám za zadkem DD(kterej o mě doteď nevěděl jen tam couval pře jinou lodí), hned mě naběhlo Enemy is pinging us! Tak jsem se na to už vyprd...dozatáhnul periskop a protože už jsem měl záď o dost níž a nemělo cenu zkoušet něco jiné čekal jsem...nakonec mě Cargo tročku pocuhal předek(tak, že jsem se otočil o 180°) a zkončil za jeho zadkem a tím i  udělal "stěnu" takže na mě DD nemohl...dal jsem opraváře, plnej dopředu a ponor na 120 a prič...


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
1. IXC nejsou špatný, ale ta doba než se uráčí potopit Sad už mi to několikrát bylo málem osudný Sad to VII zajela pos vodu ani sem nestačil mrknout Smile


_________________
Ponorky jsou bezpečnější než letadla...důkazem tohoto tvrzení budiž fakt, že je mnohem více letadel pod vodou, než ponorek ve vzduchu.

Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Citovat
Příspěvek  
Po dokončení hlídky jsem ráčil poctít svou návštěvou přístav Doverský. Zaparkované tam byly C2, Small Tanker a u hráze to jistil DD. Našteloval jsem se mezi tanker a DD a současnou salvou předního a zadního torpédometu jsem poslal oba o těch pár metrů níž. To už se k pžístavu hrnul od moře další DD, takže pohyb pryč a cestou jestě jeden úhoř na stojící C2.

No a podívejte, co ten trotl DD provedl:


Napálil to přímo do mola. Zbývá mi poslední torpédo na zádi, jen čekám na přebití. Právě si házím korunou, jestli ho použít a nebo pro jistotu nechat na zpáteční cestu. :-)

von CGY

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 2 z 26
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 24, 25, 26  Další
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.