Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 3 z 6
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Návod: Určení kursu k cíli a zaměření torpéd krok za krokem
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek  
kód:
CHUG-chug-chug-chug CHUG-chug-chug-chug CHUG-chug-chug-chug... jeho čtyřlistý šroub má 28 otáček za minutu. Pro C2 to znamená rychlost právě 7 uzlů   ? rychlost potvrzena   (jestliže nechápete, neděste se, existuje vynikající výuková mise ke stažení pro trénink použití sonaru, udělaná Grayriderem a Captain Nautilem mám ten dojem)


tak po dlheeeeeej dobe som sa rozhodol ist na 100%, po prvej patrole 27000brt dole (vcelku super aj ked mi minuli 5 torped) Sad
inak ma zaujalo tento post s manualu ze mozem zistit rychlost podla hydracu. tak som sa chcel spytat ci ste uz niekto po tom snoril a ked ano sem s tym Exclamation  Exclamation  Exclamation  Laughing  Wink


apropo tento manual by sa hodil uzamknut hore a nie ze som ho nasiel na druhej strane Exclamation  dikec



Naposledy upravil Rado dne 19. 11. 2007, 21:30, celkově upraveno 1 krát.

_________________
, ,
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Návod je skvělej, nahlášenej konvoj kurz SSZ, rychlost 6. Vzdálenost necelých 200 km, mírně se přibližující. Výpočet podle návodu a konvoj se objevil na mm přesně, tam kde měl být super
Bohužel, hůř dopadl první útok - 1 torbédo selhalo, 1 minulo a jedno Medium Cargo valilo dál se třema dírama  Shocked
Po napadení konvoj zača kličkovat a dvakrát během více než 24 hodin radikálně na dlouho změnil kurz - nevím, jestli i to byla reakce na útok.


_________________
Gott straffe England!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
S touto hrou jsem začal cca. před 3 dny takže o ní nic moc nevím... stáhnul jsem si ten document určení kursu k cíli a dělám to přesně tak, jak to tam stojí (jen prvních 7 kroků... abych se vůbec dostal ke kontaktu) a vždycky přijedu o hodně pozdějic a pluju tam kolem 16 knotů... nevíto v čem dělám chybu???

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek  
to Buggy
Není to moc velká vzdálenost? Dobrý úhel?


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek to sarroth 
Asi 300 km (myslím dva čtverce) Smile úhel se mi zdál být dobrý podle toho dokumentu myslím že 100 stupňů...

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek Re: to sarroth 
Buggy napsal:
Asi 300 km (myslím dva čtverce) Smile úhel se mi zdál být dobrý podle toho dokumentu myslím že 100 stupňů...



Ne vzdycky se dá konvoj dohonit - konvoje pomerně často mění směr. Značnou roli hraje samozřejmě vzdálenost a správný směr ( jak už napsal Sarroth ). V zásadě jde o to, že i malá odchylka při výpočku kursu cíle ( třeba i 1 stupeň ) znamená ve výsledku v cílovém bodě předpokládeného kontaktu rozdíl desítek km ( v závislosti na vzdálenosti ). Dalším faktorem je rychlost konvoje - s tím se pojí i výpočet času setkání s konvojem - slow konvoj může jet 5 uzlů, ale i 7 uzlů. ož je rozdíl cca 3,7 km za hodinu/ 37 km za deset hodin ( tudíž dle vzdálenosti je třeba počítat s pátráním v okruhu o poloměru např těch 37km - opět závisí na vzdálenosti k cíli, předpokládanému výpočtu směru atd tad atd ).  Takže třeba nemá cenu stíhat task force který frčí 30 uzly  Wink .

A v neposlední řadě je tu nezanedbatelný faktor náhody a štěstí  Laughing, je to trošku loterie a trošku alchymie a úspěch není nikdy 100% zaručen  Wink



Naposledy upravil Hans Eckelhaft dne 11. 02. 2008, 16:57, celkově upraveno 2 krát.

_________________

Viele Torpeden - Ein Schiff !!!

Ban them ! Ban them all !!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
jj díky budu se snažit a rozhodně se mám co učit  Very Happy  Very Happy

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek  
Buggy napsal:
jj díky budu se snažit a rozhodně se mám co učit  Very Happy  Very Happy


Dokonce mám pocit, že některé konvoje ( obzvláště ty vzdálenější ) jsou takový " fantomové" vytvořené hrou, jakoby existující, přesto neexistující  Laughing  ...

Pokud se dobře pamatuju tak jsem chytával v kariéře tak 1-max 2 konvoje z 5 stíhaných  Wink


_________________

Viele Torpeden - Ein Schiff !!!

Ban them ! Ban them all !!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
jj...
Taky se mi to stalo u jednotlivých loďí ale to už byla asik moje chyba Very Happy díky

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek  
Rozhodl jsem ze zkusit dát ze zajímavosti ruční zaměřování a abych identifikoval loď, musím ji najít v rozpoznávacím manuálu ale tam je vojenské loďstvo... Někde tady jsem četl že nějakou šipkou se to přepne na obchodní lodě ale tu šipku nebo co to má být tam nikde nevidím...

EDIT: dělám to podle http://walsa.wz.cz/navodsh3/sh3.html tohoto návodu ale: v periskopu mám jen jednu horizontální čáru, ne nějakou další pohyblivou

EDIT: Tu pohyblivou čáru už mám Embarassed  Embarassed



Naposledy upravil Mrkvička dne 30. 03. 2008, 18:19, celkově upraveno 2 krát.

_________________
Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Mrkvička napsal:
Rozhodl jsem ze zkusit dát ze zajímavosti ruční zaměřování a abych identifikoval loď, musím ji najít v rozpoznávacím manuálu ale tam je vojenské loďstvo... Někde tady jsem četl že nějakou šipkou se to přepne na obchodní lodě ale tu šipku nebo co to má být tam nikde nevidím...

EDIT: dělám to podle http://walsa.wz.cz/navodsh3/sh3.html tohoto návodu ale: v periskopu mám jen jednu horizontální čáru, ne nějakou další pohyblivou

EDIT: Tu pohyblivou čáru už mám Embarassed  Embarassed



 na pravý straně máš nad sebou ty čtverečky ,je to ten druhý ze zhora a kniha se ti zavře vybereš ne státy,ale merchants-tam sou všechny nákladní lodě.


ty chceš zněřit vzdálenost že?   v tom notýsku 1-identifikuj lod
                                                                   2-range- vzdálenost  (zmačkni) a vlevo dole (v tom notýsku) je takovej zašedlej znak ten zmačkni a v poriskopu se ti oběví ta pohyblivá čára.


_________________


Posádka U-1205 ......
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
V tom manuálu na pravé straně mám: (odshora) křížek, ukázat loď  z různých úhlů (0, 45, 90), další loď, předchozí loď, vrátit se do výběru států a  označit loď...jediný křížek který mi zavře knihu je křížek, žádný jiný...a na výběr jestli státy nebo obch. loďe tam taky nemám
mám tam pouze toto:
(fotka použita z http://walsa.wz.cz/navodsh3/sh3.html)



Naposledy upravil Mrkvička dne 30. 03. 2008, 19:16, celkově upraveno 1 krát.

_________________
Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek re 
Mrkvička napsal:
V tom manuálu na pravé straně mám: (odshora) křížek, ukázat loď  z různých úhlů (0, 45, 90), další loď, předchozí loď, vrátit se do výběru států a  označit loď...jediný křížek který mi zavře knihu je křížek, žádný jiný...a na výběr jestli státy nebo obch. loďe tam taky nemám
mám tam pouze toto:
(fotka použita z http://walsa.wz.cz/navodsh3/sh3.html)
Myslim,ze myslel na te hlavni(hnede) strance toho manualu.


_________________
Co si o nasi lodi myslite,namorniku?Ze potrebuji projimadlo....A dale?Pohromade ji drzi jen halda trusu...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Obchodní lodě otevřeš šipkou vlevo, tedy na té úvodní hnědé stránce příručky, mělo by tam být napsáno Handelsschiffe Wink



Naposledy upravil Panchus dne 31. 03. 2008, 08:55, celkově upraveno 1 krát.

_________________


...A kdy to otočíme?...Až k tomu dám rozkaz pane vrchní kormidelníku!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
U-3500 napsal:
ukaž mi kde je psáno jak se vypočítá aob úhel  -VYPOČÍTÁ NE ODHADNE    
a srozumitelně a v češtině pokud možno


A ty jsi někde psal o přesném postupu zjištění AoB či CZ, nevím o tom. Psal ji jen že netrefíš na manuál lod. Jak "obejít" AoB  a zasáhnout(prostě jak trefit na manuál lod) je popsáno ve všech jmenovaných vláknech. Nicméně to jak přesně AoB zjistit je napsáno např. v návodu od "wassermana" Step #2: Determine Angle on the Bow (AoB) linkovaného z návodu von CGY.

Drtivá většina kapitánů to z toho pochopila...jen se trošku snažit, číst a hledat.


Nicméně....
- v naprosté většině se odhaduje(je to otázka praxe).
Tady je jak na odhad: http://www.subsim.com/radioroom/showthread.php?t=134201&highlight=angle

- dále k určení AoB je přítomna defaultně  pomůcka na mapě(říká se jí úhloměr)  
jak jí použít aneb starý a složitý postup(v případě není problém přeložit):



First, we draw a vertical line representing our course. On graph paper, you can use one of the lines already there.

We first observe our target at 55 degrees off the starboard bow, at a distance of 3,250 meters. So using the protractor we make a line 55 degrees from the vertical, and extend it out to 3,250 (I used 3.25 inches in this case, so an inch = 1000 yards).

I marked that contact 'Y'.

I take another sighting in 3 minutes and 15 seconds (to take advantage of the 3:15 rule). Since I am travelling at about 7.5 knots, I put a mark on my line .75 inches above 'A', and call it 'B'. My observation from there is the target is at 56 degrees and 2,500 yards.

Using the protractor, I make a line from 'B' that is 56 degrees from the vertical and 2.5 inches long. I mark the end of it 'Z'.

I now draw a line between Y and Z, and extend it all the way to where it crosses my course. I measure the angle at Z - This is the Angle on Bow (AOB). In this case, it is 62.5 degrees.

I then measure the distance between Y and Z. The distance between Y and Z is .625 inches (which in our scale is 625 meters), meaning the target is moving at 6.25 knots.


- a k "rychlému" určení poté vylepšená "pomůcka" snad ve všech větších modech přítomná, popsaná právě wassermanem.

Tady je HC verze "pomůcky" do ruky, existuje i mod který to přidá rovnou do hry: http://files.filefront.com/KM+Wiz+wheel+11+SWRAR/;7493075;/fileinfo.html


Tak pokud tě láká těžká cesta když to jde lehce...prosím, dle chuti.

BTW
- Zabiják AoB je Zig-Zag kurz, proto byl také zaveden  a ono vůbec trefit lod nad 2000m je úspěch. Každý z Nás strávil hodiny v single mapách a zkoušel...nikdo hned po první hodině neměl grif.
- projdi si celkově toto


A kroť Caps a vůbec tón některých příspěvků poslední doby, tady nejsi na nějakém blogu. Wink



Naposledy upravil Sarroth dne 31. 03. 2008, 23:43, celkově upraveno 4 krát.

_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 3 z 6
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.