Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 1 z 1
opět radar
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek opět radar 
Tak mám první radar (únor 1942) a nějak nefunguje. Mám od něj vůbec něco čekat, nebo to bude lepší s dalšími typy? Pokud jste tohle už někdo, meine lieber Kolegen, řešil, nešoupnete sem nějaký link? Já dával hledat ve fóru docela dlouho, ale nějaký ucelený přehled použití radaru jsem nenašel.

Přitom je radar docela převratná novinka....

Pokud bude nějaký unterseekaleut tak laskav, zajímá mě tohle:

1. dosah - kolik km (ve hře) je reálný dosah radaru a jak se liší v detekci přepnutí vzdálenosti (Entfernungsskale)?
2. pokud budu mít zapnutý radar v roce 1942, můžou mě engelaender odhalit?
3. ovlivňuje ve hře rozbouřené moře radar? ve skutečnosti tomu myslím asi tak bylo....

Díky předem

Váš

Jan Hansen

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
1, Dosah prvního radaru přesně nevím, ale většinou detekuji lodě na ve vzdálenosti mezi 5-11 km.
2, Teoreticky tě odhalit mohou, ale většinou je to o držku až o rok později.
3, Počasí (vlny) nají velký vliv.

Toť moje postřehy s radarem


_________________
Drauf und durch !!!


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ

Citovat
Příspěvek Díky za info 
Díky moc, budu zkoušet -- zatím mi přijde, že zrak je lepší než radar..

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Ještě dodám, že když přepneš rozsah, tak na blízké vzdálenosti (okolo 5 km) funguje velmi dobře a při totální tmě či mlze bez vln lze velmi dobře použít. Když jsou vlny, tak pod vodu, hydrofon(+sonar) a není co řešit. Když je tam eskorta, tak nedoporučuju, ale na osaměle plující lodě výborné.


_________________
Drauf und durch !!!


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ

Citovat
Příspěvek  
Kapitáni, poraďte mi prosím s ovládáním radaru:
1)Pochopil jsem správně, že na ovladači vzdálenosti je vlevo sledování na menší a vpravo na větší vzdálenost?
2)Lze nějak přinutit radiooperátora, aby podával kontinuální informace o nalezeném kontaktu? Zatím jsem se setkal pouze s tím, že mi jednou nahlásil kontakt a tím to skončilo.

Po zkušenostech od pobřeží USA z února 1942 jsem přesvědčen, že počasí má na funkci radaru určující vliv-průběžně se mi vypínal při rozbouřeném moři.
A ještě jeden postřeh k manuálu SH3-ten provedený v češtině je úplně na nic-doporučuji hledat v anglickém se slovníkem v ruce, dozvíte se výrazně víc.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 1 z 1
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.